(РУС) Мясокомбинат «Днепр» входит в состав группы KSG Agro

20.09.2017

KSG Agro zakończyl żniwa połowę słoneczników i zaczął siewać zboże

Gospodarstwa rolne wchodzące w skład KSG Agro zakończyły żniwa prawie połowę powierzchni słoneczników, które wyniosły około 7 tysięcy hektarów. I zaczęły siewać rośliny zimowe – pszenicę i rzepak. Zostało to zgłoszone przez służby prasowe gospodarstwa.

Kampania zbioru słonecznika jest zgodna z planowanym harmonogramem i zakończy się około 5 października tego roku. Obecnie to około 43% powierzchni słonecznika zostało zebrano, co wyniosło prawie 7 tysięcy hektarów (16 450 ha wysiano nasionami słonecznika).

Wydajność według wstępnych szacunków wynosi 1,5-2,1 ton/ ha i zmienia się w zależności od lokalizacji gospodarstwa. Na przykład w rejonie Solonyansky i Sofievsky w regionie Dniepropietrowsk wydajność wynosi 1,8-2,1 ton na hektar, ponieważ w tych rejonach jest bardziej urodzajny chernozem. W dystrykcie Apostolowo klimat jest bardziej suchy, a plony są niższe.

“Wysokie marginesy słonecznika sprawiają, że uprawa ta jest prawdziwym hitem wśród producentów rolnych”, mówi Sergey Kasyanov, prezes zarządu KSG Agro “Jednak, jak we wszystkim, ważne jest tutaj poczucie proporcji i zasada dywersyfikacji biznesu. Nie jest tajemnicą, że nadmierne uwielbienie z samym słonecznikiem prowadzi do zwiększonego stresu na glebie, jego wyczerpanie spowodowane tym samym rodzajem wyczerpania wilgoci.

Dlatego konieczne jest zróżnicowanie upraw, na przykład z powodu kukurydzy. W końcu ten plon ma bardziej oszczędny wpływ na żyzność gleby”.

Ponadto gospodarstwa rolne KSG Agro prowadzą zasiewy rzepaku zimowego i równolegle je przetwarzają środkami ochrony roślin Obecnie wysiewa się 4000 ha z planowanych 4700 ha. Rozpoczął się także siew pszenicy ozimej. Uprawa ta planowana jest na 6200 hektarów.

20.09.2017

Holding rolniczy KSG Agro zorganizował press tour dla dziennikarzy rolniczych do obwodu dniepropetrowskiego

obwodu dniepropetrowskiego
7 lipca 2017 roku holding rolniczy KSG Agro zorganizował press tour do rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego do jednej z dłównych firm w holdingu – „KSG Dniepr”. W trakcie imprezy dziennikarze dowiedzieli się o rozwoju kierunku upraw roślin w holdingu, najnowszych innowacyjnych biopreparatach zastępujących nawozy azotowe, a także odwiedzili kotłownie na biopaliwie i zapoznali się z nowoczesną techniką rolną.
W press tour wzięło udział ponad 10 najlepszych dziennikarzy ukraińskich mediów piszących na temat rolnictwa. Wśród nich – przedstawiciele agencji Ukrinform i Ukraińskie wiadomości, czasopism „Farmer”, „APK-inform:wyniki”, portali Agrotimes, APK-inform, Agroekspert, Agroportal, Agroweri, ProAgro, gazety „Wiadomości Przydnieprowia” itp.
„Poprzez przeprowadzenie press tour po raz kolejny demonstrujemy znaczenie otwartego i przejrzystego dialogu z mediami, który przyznajemy od samego początku istnienia holdingu rolnego, – powiedział Dyrektor Generalny KSG Agro Sergii Mazin (Сергей Мазин), – Jesteśmy wdzięczni przedstawicielom mediów za obiektywne relacje z działalności naszej firmy”.
W trakcie press tour Sergii Mazin (Сергей Мазин) opowiedział dziennikarzom o zamiarach holdingu korzystać z biopreparatów firmy TerraMax (USA).
Dziennikarze odwiedzili pola pszenicy, słonecznika, kukurydzy, zapoznali się ze stosowaną przez holding rolny współczesną techniką rolną John Dear i New Holland, zobaczyli pierwszy zebrany plon na klepisku, a także wzięli udział w uprawie pola pod siew zboża ozimego.
Ciekawą i pouczające okazała się wypowiedź rolników na temat stosowania biopaliw. Przedstawiciele mediów odwiedzili budowany we wsi Nowopokrowka warsztat produkcji palet paliwowych, o mocy do 2 tys. ton rocznie.
Dziennikarze odwiedzili kotłownię na paletach w szkole wsi Nowopokrowka. Według Głowy Nowopokrowskiej Rady Wiejskiej Oleksandra Skyby (Александра Скыбы), kotłownia pozwoliła zaoszczędzić około 300 tys. hrywien w ubiegły sezon grzewczy.
Końcowym akordem press tour było zwiedzenie przez dziennikarzy gruntów rolnych, zasianych miskantem. Według Siergieja Masina (Сергея Мазина) ta wytrzymała i wieloletnia roślina z możliwością corocznego zbierania biomasy będzie używana jako ważne odnawialne źródło energii.

12.07.2017

Udane negocjacje pomiędzy KSG Agro a firmą TerraMax

KSG Agro wziął udział w forum inwestycyjnym Polska – USA w Minneapolis, USA we współpracy z U. S. Department of Commerce , Ambasady USA na Ukrainie, Ambasady Ukrainy w USA odbyły się udane negocjacje pomiędzy KSG Agro a firmą TerraMax (USA, Minneapolis) w sprawie rozpoczęcia kompleksowej współpracy w zakresie stosowania preparatów biologicznych.

24.05.2017

KSG Agro rozpoczął zasiew roślin jarych

W drugiej dekadzie marca zakłady, wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro rozpoczęły zasiew roślin jarych. O tym poinformowało biuro prasowe holdingu.
Zakłady KSG Agro rozpoczęły zasiew jęczmienia jarego i rzepaku jarego. Przy tym zaplanowano następujące powierzchnie siewu w kontekście roślin:

  • jęczmień jary – 0,5 tys. ha,
  • rzepak jary – 0,8 tys. ha.

Ponadto, w trakcie wiosennej kampanii siewnej 2017, w optymalnym czasie agrotechnicznym KSG Agro planuje zasiać kukurydzę i słonecznik:

  • kukurydza – 1,3 tys. ha,
  • słonecznik – 14,4 tys. ha.

Wcześniej w trakcie prac wiosenno-polowych gospodarstwa holdingu wykonały nawożenie ozimych pszenicy i rzepaku na powierzchni ponad 11 tys. ha. Ponadto, trwa bronowanie orki – na dzisiaj wykonano to na powierzchni 7 tys. ha.
Zakłady holdingu w pełni zapewnione nawozami o wysokiej jakości i wyposażone we współczesny sprzęt rolny.

22.03.2017

KSG Agro zwiększył ilość generowania ciepła z paliwa alternatywnego na 23%

W ramach programu wdrażania kotłowni cieplnych na biopaliwie w Obwodzie dniepropetrowskim holding rolny KSG Agro zakończył budowę i wprowadził do użytku nową kotłownię paletową w m. Dniepr. W ten sposób ilość wydzielania ciepła, realizowanego przez holding rolny wzrosła o 23% – od 3,45 do 4,25 MW.
Wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro przedsiębiorstwo Agroplaza («Агроплаза»), zakończyło budowę nowej kotłowni paletowej, ogrzewającej popularny w Dnieprze Centrum Handlowe Miriada («Мириада») o powierzchni około 12 tys. m.kw. Wartość inwestycji w projekt wyniosła około 1,5 mln UAH.

Obecnie kotłownia oddana do użytku. Moc kotłowni wynosi 0,8 MW. Jako paliwo w kotłowni stosowane są tańsze niż importowany gaz palety, wykonane z odpadów produkcji roślinnej.
Efekt ekonomiczny kotłowni również znacznie wzrósł w związku z tym, że praca nowoczesnego sprzętu pozwala na dostosowanie temperatury w Centrum Handlowym Miriada («Мириада») w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.
Z wprowadzeniem do eksploatacji nowej kotłowni ilość wydzielania ciepła, realizowanego KSG Agro, wzrosła o 23% – od 3,45 do 4,25 MW
To już piąta w ostatnich latach wprowadzona do eksploatacji kotłownia na paliwie alternatywnym. Oprócz ogrzewania Centrum Handlowego w Dnieprze, 3 działają w chlewni przedsiębiorstwa, 1 – w szkole wiejskiej.

16.03.2017

KSG Agro wspólnie ze Stowarzyszeniem Bioenergetycznym Ukrainy 29 listopada przeprowadziła press-lunch, poświęcony wdrażaniu biopaliw

W press-lunchu wzięli udział Prezes Zarządu Stowarzyszenia Bioenergetycznego Ukrainy Heorhii Heletukha, przedstawiciele głównych ukraińskich mediów, piszące na tematy energetyki i sektora rolno-przemysłowego. Wśród nich dziennikarze pisma „Agroekspert”, informacyjnych agencji UNIAN, Ukrinform, „Ukraińskie wiadomości”, portalu Hubs, „Agraweri”, „Agroportal”, itp
W trakcie press-lunchu wystąpiła uzasadniona i ciekawa dyskusja na jeden z najbardziej istotnych dla gospodarki ukraińskiej tematów – wdrażanie paliw odnawialnych. Kluczowe pytania powstałe ze strony dziennikarzy – efekt ekonomiczny stosowania biopaliw, jego zalety w porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii – gazem i węglem, możliwości takich gospodarstw rolnych jak KSG Agro budowania nowych kotłowni i zapewnienia ich paletami.
Jak poinformował w trakcie press-lunchu Dyrektor Generalny Sergii Mazin, holding KSG Agro wystąpił z inicjatywą partnerstwa lokalnych wspólnot i biznesu dla przebudowy kotłowni sfery budżetowej z gazu na biologicznie odnawialne paliwo – palety. Wezwał przedsiębiorców i władze lokalne w całym kraju do wspólnego zmodernizowania kotłowni. I, w rezultacie, zmniejszyć jak wydatki na ogrzewanie pracowników sfery budżetowej, jak i zależność Ukrainy od węgla i gazu rosyjskiego.

Według Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Bioenergetycznego Ukrainy (SBU) Heorhiia Heletukhy, wdrażanie technologii ogrzewania biopaliwem przez holding rolniczy KSG Agro jest w nurcie ukraińskich i międzynarodowych trendów stopniowego zastępowania tradycyjnych paliw biologicznymi. „Obecnie zastępowanie biopaliwem wyszło na poziom 42% w roku i w okresie od 2012 do 2015 r. wzrosło 4 razy – komentuje szef SBU – Jesteśmy pewni, że przyjęcie odpowiednich norm prawa ze strony państwa pozwoli na zwiększenie tego wskaźnika i zaangażowanie w wykorzystanie biopaliw przedstawicieli biznesu, w tym przedsiębiorstw sektora rolno-przemysłowego. Pozytywnym przykładem takiego wzrostu jest działalność holdingu KSG Agro”.

01.12.2016

Internetowy czat z inwestorami: omówienie wyników finansowych KSG Agro, aktualnej sytuacji i perspektyw Grupy

23 listopada w Warszawie odbył się czat z inwestorami KSG Agro. Na pytania inwestorów odpowiedział członek Rady Dyrektorów KSG Agro Sergii Mazin. W czacie przeprowadzono dyskusję na temat wyników finansowych KSG Agro, sytuacji aktualnej i perspektyw Grupy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Polsce za odnośnikiem.
http://www.sii.org.pl/11049/aktualnosci/czat-inwestorski/czat-inwestorski-omowienie-wynikow-finansowych-ksg-agro-biezacej-sytuacji-w-grupie-oraz-perspektyw.html#ak11049.
A także na naszej stronie internetowej https://www.ksgagro.com/investor/prs/Czat_23_listopada.pdf

Na naszej stronie możesz również przeczytać pytania i odpowiedzi, na które nie starczyło czasu podczas czatu internetowego
https://www.ksgagro.com/investor/prs/PYTANIA_BEZ_ODPOWIEDZ_23_listopada.pdf

01.12.2016

Udział KSG Agro w eksporcie żywych świń z Ukrainy za pierwsze 9 miesięcy 2016 roku wyniósł 26%

W ciągu pierwszych 9 miesięcy 2016 roku holding KSG Agro eksportował żywych świń do Gruzji w wysokości $ 522 tys. Jednocześnie, całkowity eksport żywych świń z Ukrainy za 9 miesięcy 2016 roku wyniósł według danych Służby Państwowego Podatkowej Ukrainy, $ 2,019 mln. W tym przypadku 100% dostaw żywych świń z Ukrainy za trzy kwartały 2016 roku przeprowadzono w Gruzju. Tym samym udział KSG Agro w eksporcie ogółem w ujęciu wartościowym w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2016 roku wyniósł 26%.

W tym samym okresie Ukraina eksportowała 1 741 ton żywych świń. Jednocześnie, udział holdingu KSG Agro wyniósł 400 ton żywych świń lub 23% żywej wagi całkowitego eksportu kraju dla tej kategorii produktów.

04.11.2016

Grupa kapitałowa KSG Agro kontynuowała swój program wprowadzenia kotłowni cieplnych na biopaliwie w obwodzie Dniepropietrowskim i zwiększyła ilość wytwarzanego ciepła z 3000 kW do 3450 kW.

W ramach nowego programu KSG Agro, realizowanego we współpracy z lokalnymi radami regionu dniepropetrowskego oddała do użytku pierwszą kotłownią w szkole ogólnokształcącą wsi Novopokrovka rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego.

Nowa kotłownia pracuje na pelletach z nasion słonecznika – paliwie biologicznym, który jest znacznie tańszy od tradycyjnych paliw. W rezultacie, oszczędność w porównaniu do dotychczas stosowanej kotłowni wynosi co najmniej 20%, a jakość dostarczanego ciepła zwiększa się o 30%.

“Nasz holding ma poważne doświadczenie w użytkowaniu brykietów paliwowych, które używamy do ogrzewania naszych fabryk, na przykład gospodarstwa hodowli świń we wsi Nywa Trudowa – opowiada przewodniczący Rady Dyrektorów KSG Agro Serhij Kasjanow. – Jak pokazuje doświadczenie, użytkowanie pellet osiąga znaczące oszczędności. Na przykład, efektywność energetyczna starej kotłowni w Novopokrovce wynosiła 45%, a nowa kotłownia zapewnia sprawność 85%. Pellety dla szkolnej kotłowni będzie pochodzić z własnej produkcji z naszego holdinga.

Budowa kotłowni w Nowoporkowskiej szkole łącznej wartości 1 mln. hrywien. została przeprowadzona kosztem holdinga rolnego KSG Agro, bez angażowania środków budżetowych. Ciepło, co jest dostarczane do szkoły, będzie opłacane przez radę wiejską. Koszt ciepła zostanie ustalony przez taryfy zatwierdzone przez Państwową Komisję Regulacji Energetyki Ukrainy.

boiler-room
boiler-room
boiler-room

21.10.2016