KSG Agro i Fundacja Przyszłość dostarczyły sprzęt medyczny i leki z Niemiec do Dniepru

KSG Agro i Fundacja Przyszłość dostarczyły sprzęt medyczny i leki z Niemiec do Dniepru
Agroholding KSG Agro i Fundacja Przyszłość Siergieja Kasjanowa zapewniły dostawę ważącego trzy tony humanitarnego ładunku medycznego z Niemiec na Ukrainę. Ładunek zawiera wszystko, co niezbędne do leczenia rannych żołnierzy ukraińskich, którzy demonstrują cuda odwagi na frontach walk z rosyjskimi najeźdźcami.
– Na Ukrainę dostarczono trzytonowy ładunek najpotrzebniejszego sprzętu medycznego w celu leczenia naszych żołnierzy z urazami kończyn. Całkowity koszt materiałów ortopedycznych i protez to około 300 tys. euro. Są to leki, opatrunki, zewnętrzne urządzenia mocujące o różnych modyfikacjach. A także wózki, kule, apteczki ortopedyczne, w sumie setki sztuk produktów, które dla naszego kraju zebrały niemieckie uniwersytety, szpitale, apteki i firmy ubezpieczeniowe – powiedział Ołeksandr Łoskutow, szef Ukraińsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Traumatologów. Zestawy ortopedyczne i leki zostaną wysłane do Dniepropietrowskiego Szpitala Wojskowego, Dniepropietrowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego im. Miecznikowa, miejskiego szpitala klinicznego nr 2 w Krzywym Rogu oraz szpitali sąsiedniego obwodu mikołajowskiego.
Wszystkie koszty dostawy oraz wsparcie logistyczne i organizacyjne wsparcie wzięły na siebie KSG Agro i Fundacja Przyszłość.
– Nasi odważni wojownicy dzielnie i do ostatniego tchu bronią Ojczyzny. A naszym zadaniem na tyłach jest kompleksowa pomoc w ich rehabilitacji w przypadku kontuzji i utraty zdrowia – komentuje Siergiej Kasjanow, przewodniczący rady dyrektorów KSG Agro i założyciel Fundacji Przyszłość. – Dlatego bez wahania zajęliśmy się wszystkimi aspektami dostawy ładunku – transportem, kierowcami, paliwem, procedurami celnymi itp. Dziś wiele osób i firm w Europie oferuje Ukrainie różnego rodzaju pomoc. Aktywnie angażujemy się w dialog z nimi, mamy stałe kontakty z Ambasadą Ukrainy w Szwajcarii, Konsulatem w Mediolanie i innymi placówkami dyplomatycznymi. Tak więc ta dostawa nie jest ostatnią i nadal będziemy pomagać naszemu państwu w otrzymywaniu pomocy humanitarnej i medycznej z różnych części Europy.
– Widzimy realizację zasady społecznej odpowiedzialności biznesu, który wspiera i pomaga w trudnym dla Ukrainy momencie. Dziękuję za wsparcie dostaw pomocy humanitarnej, tak niezbędnej w leczeniu rannych żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej i Terodobrony – mówi Mykoła Łukaszuk, przewodniczący Dniepropietrowskiej Obwodowej Administracji Państwowej.