Specjali]ci KSG Agro przeanalizowali nowe technologie uprawy i ochrony upraw rolnych

Czołowi specjaliści KSG Agro przeanalizowali nowe technologie uprawy i ochrony upraw rolnych. Poinformowało o tym biuro prasowe holdingu rolnego.
Czołowi specjaliści z gospodarstw należących do holdingu rolnego KSG Agro dokonali przeglądu i przeanalizowali nowe technologie uprawy i ochrony upraw rolnych oferowane przez głównych światowych producentów. Odbyło się to podczas trzydniowego seminarium wyjazdowego-szkolenia „Technologia Uprawy Podstawowych Upraw Rolnych”, które odbyło się w ośrodku turystycznym „Osokory” (Orłiwszczyna, obwód dniepropetrowski).
Wśród uczestników seminarium byli kierownicy jednostek, agronomowie, inżynierowie, dyrektorzy gospodarstw rolnych z jednej strony, a także przedstawiciele firm produkujących nasiona, nawozy, środki ochrony roślin (ŚOR) i in. z drugiej strony.
Podczas seminarium specjaliści holdingu dowiedzieli się z pierwszej ręki o nowych technologiach i podejściach w uprawie głównych upraw rolnych, przede wszystkim słonecznika i kukurydzy. W szczególności przedstawiciele firmy „Limagrain Ukraina” podzielili się swoimi osiągnięciami w zakresie pracy z nasionami, nowościami hybryd i technologiami uprawy na podstawie analizy plonów w tym roku.
O różnych aspektach innowacji w uprawie roślin polowych, a także technologiach stosowania systemów ochrony roślin była mowa w przemówieniu od firmy „Agrii Ukrainy”. Know-how w tym segmencie przedstawili doświadczeni producenci, tacy jak „UTK HimAlians” (płynne nawozy złożone), „Adama Ukraina”, „Awgust-Ukraina”, „Eridon” i inni. A jeden z europejskich liderów wśród firm nasiennych „Euralis Semences” przedstawił nowe hybrydy nasion słonecznika i technologie zwiększania plonów tej uprawy. Ponadto firma „Nor-Est Agro” podzieliła się swoimi możliwościami wsparcia agrotechnicznego i poprawy wydajności produkcji rolnej.
„Organizując seminarium-szkolenie, postawiliśmy sobie za zadanie analizę nowych ofert na rynku w zakresie technologii uprawy roślin, środków ochrony roślin, w szczególności zalet nawozów płynnych nad suchymi, nasiennictwa w celu ich zastosowania w celu zwiększenia plonów naszych upraw – mówi Dyrektor Produkcji holdingu rolnego KSG Agro Dmytro Yemelchenko. – W rezultacie mieliśmy okazję dowiedzieć się o nowościach w tych obszarach bezpośrednio od głównych światowych producentów, zadać im wszystkie interesujące pytania, biorąc pod uwagę naszą specyfikę, a także wziąć udział w dyskusji na temat najlepszych technologii uprawy rolnej dla pracy w 2022 r.”
Według Dmytra Yemelchenki, na podstawie profesjonalnej dyskusji zostały wybrane najlepsze oferty od agrodostawców, co znajdzie odzwierciedlenie w zawieraniu umów na dostawę produktów dla gospodarstw rolnych.