KSG Agro zorganizował rozmowę prasową dla dziennikarzy czołowych ukraińskich mediów

Holding KSG Agro zorganizował rozmowę prasową dla dziennikarzy rolniczych czołowych ukraińskich mediów. Rozmowa prasowa, która odbyła się w Dnieprze i dzielnicy soloniańskiej, dotyczyła skutecznych technologii produkcji roślinnej, cech zbierania plonów, najnowszych wiadomości z branży hodowli trzody chlewnej, produkcji pakowanej wieprzowiny dla głównych sieci detalicznych regionu – „Silpo” i VARUS itp.
W rozmowie prasowej wzięło udział 10 przedstawicieli głównych ukraińskich mediów drukowanych i elektronicznych. W szczególności są to dziennikarze, redaktorzy i recenzenci wydań „Ukraińskie Wiadomości”, „Agrobiznes dzisiaj”, Agravery.com, Propozycja, AgroTimes.ua, Agroexpert, UKRINFORM, APK-Inform, Infoindustry itp.

Uczestnicy rozmowy prasowej odwiedzili Oddział Nowopokrowski „KSG-Dniepr” Sp. z o.o., gdzie podczas spotkania z szefem oddziału Vasylem Hurinym i dyrektorem produkcji Dmytrom Emelchenko nie tylko dowiedzieli się o najnowszych technologiach w produkcji roślinnej, planach holdingu dotyczących wprowadzania nowych upraw, ale także wzięli udział w kursie mistrzowskim na temat jazdy kombajnem, dołączając do zbierania plonów w gospodarstwie.

Podczas oględzin warsztatu pakowania dziennikarze zapoznali się z technologią rozbioru i paczkowania wieprzowiny produkowanej w zakładzie hodowli trzody chlewnej we wsi Nywa Trudowa (rejon apostołowski, obwód dniepropetrowski) i rozmawiali z przedstawicielami sieci handlowej VARUS, w której wraz z Silpo sprzedawane jest mięso z KSG Agro pakowane próżniowo.

W sieci VARUS wieprzowina KSG Agro przechodzi pełną kontrolę certyfikacji i jakości – certyfikaty, data produkcji, temperatura przechowywania, kontrola wizualna itp.

„Współpraca naszej sieci handlowej z KSG Agro wynika z tego, że dostawca ten jest dla nas jasny, przejrzysty i bezpieczny, a jakość i cechy jego produktów są potwierdzone przez nasze wymagające kontrole produkcyjne i wewnętrzne. Bezpieczeństwo produktów dla naszych klientów jest jednym z głównych priorytetów firmy VARUS, dlatego nie dajemy dużo swobody dostawcom – tylko ścisła kontrola, w tym przypadku – wieprzowiny” – powiedziała Hanna Petrova PR & Marketing manager VARUS.

Od kierownika branży mięsnej KSG Agro Oleksandra Dolzhenko dziennikarze dowiedzieli się, że rozszerzenie dostaw wieprzowiny w sieci supermarketów zostanie przeprowadzone, w tym kosztem marynowanej wieprzowiny, pakowanej próżniowo, a także dostaw kiełbas z produktów wieprzowych holdingu rolnego pod markami private lable.

Podczas briefingu z udziałem Prezesa Zarządu KSG Agro Sehiia Kasianova chodziło o priorytety rozwoju holdingu do końca 2021 r. i w 2022 r.

„Jesteśmy wdzięczni mediom za duże zainteresowanie KSG Agro” – mówi Serhii Kasianov – Nasz holding zawsze wyznawał zasady otwartej i przejrzystej polityki dotyczącej naszej działalności. Jesteśmy wdzięczni dziennikarzom za wieloletnią skuteczną współpracę, którą zamierzamy wspierać i rozwijać w każdy możliwy sposób”.