KSG Agro rozpoczął wiosenne prace polowe 2021

Gospodarstwa wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro przystąpiły do wiosennych prac polowych. Poinformowało o tym biuro prasowe holdingu rolnego.
Gospodarstwa wchodzące w skład holdingu rolnego KSG Agro przystąpiły do wiosennych prac polowych. W szczególności w pierwszych dniach kwietnia zakończono nawożenie pszenicy ozimej na powierzchni 9,5 tys. ha. Zastosowano przy tym wysokiej jakości nawozy w postaci mieszaniny mocznika i amoniaku.
Według dyrektora produkcji KSG Agro Dmytra Yemelchenko, zakończenie nawożenia na początku kwietnia jest spowodowane trudnymi warunkami pogodowymi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. „W lutym i marcu pogoda nas nie rozpieszczała, do wiosennych prac polowych nadawały się tylko 13 dni. Niemniej jednak nasze gospodarstwa skutecznie wykorzystały ten okres i jakościowo przeprowadziły nawożenie upraw rolnych” – powiedział.
W ramach przygotowań do wiosennej kampanii siewnej w dniu 3 kwietnia na polach KSG Agro rozpoczęto również bronowanie. W tym celu gospodarstwa holdingu zostały zaopatrzone w nowy sprzęt rolniczy. W szczególności, w celu uzupełnienia parku maszyn rolniczych, zakupiono i eksploatowano dwie maszyny do bronowania LARI-18 produkowane przez LOZOVA MACHINERY („Maszyny Łozowskie”). Ponadto zakupiono maszyny zaczepiane – trzy maszyny-mieszalnika, niezbędnych do poprawy jakości stosowania środków ochrony roślin.
Wszystkie gospodarstwa holdingu rolnego są wyposażone we wszystkie niezbędne maszyny rolnicze.
W związku z późną wiosną meteorologiczną holding rolny planuje rozpoczęcie kampanii siewnej na koniec drugiej dekady kwietnia.