KSG Agro uruchomił własną linię do produkcji wieprzowiny pakowanej

Holding rolny KSG Agro uruchomił w Dnieprze własną linię do produkcji wieprzowiny pakowanej. Poinformowało o tym biuro prasowe firmy.
Holding rolny KSG Agro uruchomił w Dnieprze własną linię do produkcji wieprzowiny pakowanej. Linia próżniowa umożliwia pakowanie produktów zarówno w formacie grupowym, jak i porcjowanym.

Moc linii wyposażonej w urządzenia importowane (z ukraińską modyfikacją), pozwalające na pakowanie w różne formy opakowań – od 2 do 8 kg, wynosi 1 tona produktów na godzinę.

Dzięki własnej linii do próżniowego pakowania mięsa KSG Agro planuje realizować dostawy wieprzowiny wyprodukowanej przez zakład hodowli trzody chlewnej holdingu rolnego we wsi Niwa Trudowa (rejon apostołowski, obwód dniepropetrowski) do sieci handlowych.

Obecnie rozpoczęło się przedsięwzięcie pilotowe z siecią supermarketów spożywczych VARUS, do której dostarczane jest mięso wieprzowe o masie od 5 do 8 kg.

„Uruchomienie linii mięsa pakowanego to kolejny krok w kierunku poprawy jakości naszych produktów dla konsumenta końcowego”, komentuje Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov, – Pakowanie mięsa w pojemniki próżniowe o różnych kształtach zwiększa bezpieczeństwo naszej wieprzowiny, a także jest bezpieczniejsze dla klientów w warunkach pandemii koronawirusa”.