Holding rolny KSG Agro pod koniec 2020 r. zwiększył eksport o 46% – do 7,8 tys. ton produktów rolnych. Poinformowało o tym biuro prasowe firmy.

Na koniec 2020 r. KSG Agro dostarczył zagranicznym nabywcom w krajach Afryki i Azji 7 772 ton zboża i żywności, natomiast w roku 2019 całkowity eksport nie przekroczył 5,3 tys. ton.
W ubiegłym roku holding rolny dostarczył 3 tys. ton mąki pszennej i 172 ton cukru do Libii, 600 ton jęczmienia do Omanu i 4 tys. ton kukurydzy do Malezji. Towary zostały dostarczone na warunkach CFR, CIF Incoterms, w kontenerach.
Jednocześnie wielkość eksportu mąki w 2020 r. w porównaniu do 2019 r., wzrosła 3,6 razy – z 800 do 3 tysięcy ton. Dostawy zrealizowano do Libii.
Głównymi odbiorcami produktów holdingu były następujące firmy: Alfaras Food Industries i Bab Afriqiya (obie – Misurata, Libia), Alwessam (Trypolis, Libia); Tripoli, Libya; Omani National Livestock Development, Dhofar Cattle Feed (obie – Salala, Oman) i Hassad food (Doha, Katar).
„Pod koniec ubiegłego roku zwiększyliśmy naszą obecność na eksportowych rynkach afrykańskich i azjatyckich. W obliczu kryzysu kwarantanny szczególnie dotkliwa jest kwestia dywersyfikacji i rozszerzenia asortymentu dostarczanych produktów. Dlatego zwiększyliśmy liczbę pozycji eksportowych i zawarliśmy umowy z obiecującymi firmami nabywczymi na rynkach afrykańsko-azjatyckich – komentuje Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov – szczególnie ważne jest, że nasz eksport rośnie dzięki produktom o wysokiej wartości dodanej. W szczególności mówimy o mące pszennej, której dostawy w porównaniu z 2019 r. wzrosły prawie 4 razy”.
DOSSIER
KSG Agro – jeden z głównych holdingów rolnych Ukrainy, europejska innowacyjna grupa firm, działająca na zasadzie integracji pionowej. Akcje holdingu są notowane na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. KSG Agro jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Biznesu (EBA). Podstawową działalnością firmy jest uprawa i produkcja upraw rolnych, a także produkcja wieprzowiny. Począwszy od września 2014 roku, KSG Agro realizuje nową strategię rozwoju, zgodnie z którą firma rozwija najbardziej obiecujące projekty, przede wszystkim hodowlę trzody chlewnej, a także uprawę roślin.