KSG Agro zwiększył plony wczesnych zbóż

W wyniku kampanii żniwnej 2020 w KSG Agro zwiększono plony wczesnych zbóż
W wyniku kampanii żniwnej 2020 gospodarstwa należące do holdingu rolnego KSG Agro zwiększyły plony wczesnych zbóż (pszenicy, jęczmienia i rzepaku) w porównaniu z tymi samymi wskaźnikami w 2019 roku.
Plony pszenicy i jęczmienia roku w 2020, w porównaniu do 2019 wzrosły o 7% i 48% odpowiednio – z 30,4 q/ha do 32,5 q/ha i z 28 q/ha do 41,4 q/ha, a plony rzepaku wzrosły o 52% – z 11 q/ha do 16,7 q/ha.
„Efektywność obszarów siewnych wzrosła ze względu na terminową i wystarczającą ilość nawozów mineralnych. Z ich pomocą poprawia się odżywianie gleby – komentuje Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov – ważną rolę odgrywa również jakość materiału siewnego. W naszym holdingu co roku staramy się uprawiać nowe odmiany zbóż. Tak więc w zeszłym roku protestowało 8 nowych odmian pszenicy. Studiując je, wybraliśmy najlepsze pod względem plonów. W tym roku nasze gospodarstwa miały do czynienia z dwoma nowymi odmianami. Najważniejsze dla nas – zmniejszenie utraty wilgoci. Zwłaszcza że ostatniej zimy praktycznie nie było śniegu. Jednak zawsze szukamy złotego środka, badamy pola, aby jak najlepiej wykorzystać ich potencjał i uzyskać wyższe plony”.