W roku 2020 KSG Agro wybuduje warchlakarnię i porodówkę zakładu hodowli trzody chlewnej

W ramach programu inwestycyjnego 2020 r. KSG Agro część inwestycji w wysokości ponad 25 mln hrn. zostanie skierowana na budowę warchlakarni i porodówki zakładu hodowli trzody chlewnej.
Stworzenie dodatkowej warchlakarni, zgodnie z planem wstępnym, skończy się w sierpniu 2020 r. i umożliwi zakładowi hodowli trzody chlewnej uzyskanie nowoczesnego zakładu produkcyjnego na 2340 głów do tuczenia świń: prosiąt od 30 kg i świń na zabicie do 100-110 kg.

Oddanie do użytku dodatkowej porodówki poprawi warunki utrzymania macior w zakładzie hodowli trzody chlewnej i umożliwi zwiększenie płodności prosiąt i poprawę ich cech. Porodówka, która zostanie oddana do użytku w październiku 2020 r., jest zaprojektowana dla 360 głów.

„Zmodernizowane obiekty pozwolą na lepsze zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na wieprzowinę wysokiej jakości – komentuje Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov – Na rynku ukraińskim istnieje poważny niedobór świń genetyki wysokiej jakości, a my mamy w tym zakresie przewagę konkurencyjną, ponieważ nasze świnie są z najlepszej na świecie genetyki – duńskiej”.

W trakcie modernizacji dwóch obiektów zakładu hodowli trzody chlewnej wykorzystano produkty i usługi znanych firm, m.in. Skiold i DACS (obie – Dania), Big Dutchman (Niemcy).