Na koniec 2019 roku KSG Agro zwiększył zyski w segmencie hodowli trzody chlewnej o 11%

Na koniec 2019 roku KSG Agro zwiększył zyski w segmencie hodowli trzody chlewnej o 11%.
Na koniec 2019 roku holding rolny KSG Agro zwiększył zyski w segmencie hodowli trzody chlewnej o 11%. Udział hodowli trzody chlewnej w portfelu spółki wzrósł z 26 do 31%.
Poziom sprzedaży świń w roku 2019 wyniósł 11,2 mln USD – praktycznie na poziomie 2018 roku. Jednocześnie zysk w segmencie hodowli trzody chlewnej, według raportu holdingu na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, wzrósł o 11% – z 1,6 do 1,8 mln USD.
„Dla nas dzisiejsze realia w krajowej hodowli trzody chlewnej oznaczają możliwość zwiększenia udziału w rynku, a tym samym zysku – mówi Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov. – Kupowaliśmy świnie najlepszej na świecie Duńskiej genetyki DanBred i nadal poprawialiśmy dane genetyczne naszego pogłowia, przestrzegając wszystkich wymagań technologicznych dotyczących pracy hodowlanej. I pójdziemy jeszcze dalej – tworząc wspólnie z Duńczykami reproduktora zarodowego tutaj na Ukrainie. Staramy się uzyskać wystarczającą liczbę wysokowydajnych zwierząt zarodowych, które będą dostępne dla innych ukraińskich producentów”.