KSG Agro zwiększył eksport zbóż i mąki do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki o 2,4 razy

Holding rolny KSG Agro w roku 2019 zwiększył wartość eksportu zbóż i mąki pszennej do krajów Bliskiego Wschodu – Omanu i Kataru oraz do państw afrykańskich – Libii i Angoli o 2,4 razy.
KSG Agro w roku 2019 o 2,4 razy zwiększył wartość eksportu zbóż i mąki pszennej do krajów Bliskiego Wschodu – Omanu i Kataru oraz do państw afrykańskich – Libii i Angoli.
Jeśli w roku 2018 holding rolny wywiózł do Omanu i Kataru 5 tys. ton żółtej kukurydzy, to w roku 2019 dostawy eksportowe tej uprawy w dwa kraje Bliskiego Wschodu już wyniosły 5,3 tys. ton, i do nich dołączono eksport około 4 tys. ton jęczmienia pastewnego. Ponadto, w roku 2019 KSG Agro eksportował 2,5 tys. ton mąki do afrykańskich Libii i Angoli. W ten sposób całkowita wielkość eksportu produkcji rolnej holdingu rolnego w roku 2019 wzrosła o 2,4 razy w porównaniu do 2018 r.
„Nas bardzo interesuje eksport na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki, gdzie istnieje poważny wypłacalny popyt na nasze produkty – mówi Prezes Zarządu KSG Agro Serhii Kasianov. – Rozszerzenie eksportu produkcji rolnej pozwala nam na dywersyfikację kanałów dystrybucji i uzyskanie dochodu walutowego oraz na zwiększenie marży”.
W sumie na koniec 2019 r. holding rolny planuje wyeksportować do ww. krajów Bliskiego Wschodu i Afryki łączną ilość produktów (zboża i mąka pszenna) w wysokości 16 tys.-18 tys.ton.
Dostawy realizowane są na warunkach C&F lub CIF.
Według Serhiia Kasianova, w roku 2020 holding rolny planuje zwiększyć eksport produktów do krajów Bliskiego Wschodu i Afryki do 50 tys.ton.