KSG Agro uruchomił dwie nowe kotłownie na biopaliwie w szkołach rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego

KSG Agro uruchomił dwie zmodernizowane kotłownie na biopaliwie – paletach paliwowych – w szkołach wsi Trytuzne i Nadeżdivka rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego. O tym poinformowało biuro prasowe holdingu.

Holding rolny KSG Agro w ramach programu modernizacji kotłowni szkół wiejskich Dniepropetrowszczyzny zakończył budowę i uruchomił dwie zmodernizowane kotłownie na biopaliwie – paletach paliwowych – w szkołach wsi Trytuzne i Nadeżdivka rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego. Do modernizacji szkolne kotłownie pracowali na gazie ziemnym lub węglu na technicznie i moralnie starym sprzęcie, który potrzebował szybkiej wymiany. Problem został rozwiązany dzięki inwestowaniu KSG Agro 1,5 mln UAH w dwie nowe kotłownie szkół rejonu sołoniańskiego o łącznej mocy 1 MW. Modernizacja pozwoli radon terytorialnym, na których terenie znajdują się szkoły, na zaoszczędzenie do 40% środków na płatność ciepła.

„Wraz z samorządami terytorialnymi realizujemy program modernizacji kotłowni szkół wiejskich Dniepropetroszczyzny w celu przejścia z ogrzewania kosztownym gazem lub węglem na palety paliwowe, – powiedział przewodniczący Rady Dyrektorów KSG Agro Serhii Kasiianov, – Ten program jest realizowany poprzez inwestycje holdingu bez udziału środków budżetu państwa. W wyniku jego realizacji oszczędności środków budżetowych dla każdego obiektu wyniosą do 40%”.

Jak zostało ogłoszone wcześniej, na początku sezonu grzewczego holding rolny ogłosił uruchomienie pięciu nowych kotłowni na biopaliwie w szkołach wiejskich w regionie dniepropetrowskim. Oprócz kotłowni w szkołach wsi Trytuzne i Nadeżdivka rejonu sołoniańskiego obwodu dniepropetrowskiego na początku października została oddana do użytku kotłownia jadalni w szkole Nowopokrowskij. Ponadto, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego zostaną oddane do użytku jeszcze dwie kotłownie w szkołach rejonu tomakowskiego obwodu dniepropetrowskiego.

Obecnie całkowita ilość generowania ciepła KSG Agro wynosi 5,25 MW, co jest więcej, niż w poprzednim sezonie grzewczym na 25%.

Planuje się, że paliwa dla wszystkich pięciu kotłowni będzie produkować nowy warsztat w Nowopokrówce, który zostanie oddany do użytku również do sezonu grzewczego. Linia paletowa warsztatu już zamontowana i obecnie trwa jej testowanie. Planowany zakres mocy wynosi 2400 t palet paliwowych rocznie. Jako sprzęt będzie stosowana nowoczesna linia granulacji ОГМ 1500.